סידור הבית
                  סידור המשרד
                  שדרוג הבית
                  שיפוץ הבית
                  מעבר לדיור מוגן
                  מעבר דירה


מה עושים שמישהו מאילת מזמין אותך לארוז לו את הבית ולסדר אותו למחרת בפ"ת?
מזמינים כרטיס טיסה כמובן! 
איך סיימתי תוך 24 שעות  מעבר דירה, פריקה וסידור של הבית החדש
  18 באוגוסט 2013  

עברנו דירה לפני כמה ימים. הזמנתי את חברת "מסדרים את הבית" לפרוק ולסדר את הארגזים לאחר מעבר הדירה. אין לכם מושג איזה תענוג זה לסיים את תהליך מעבר הדירה והפריקה תוך 24 שעות, ולחזור לשגרה ולחיים בבית מסודר ונקי! אתם מוזמנים לקרוא על מעבר הדירה החלומי שלי..
 
לפני המעבר, ככה היינו כמה ימים על ארגזים. אפשר שהסיוט יסתיים כבר?
 בשעה 4 וחצי – דפיקה בדלת. כל הבית בלגן וארגזים. אמיר והחבר'ה של "מסדרים את הבית" הגיעו.זו  היתה החלטה של הרגע האחרון לקחת אותם.
בדיעבד – ההחלטה הכי טובה שקיבלתי!!!
אמיר הגיע עם עוד 2 בנות, שקלטו את העייפות שלנו והמתח אחרי יום שלם ובחיוך, אמפתיה ואדיבות הצליחו להפעיל אותנו כדי למיין את הארגזים לחדרים, לעבור על התכולה, לעבור על איך שאנחנו אוהבים לסדר ולבדוק את הצרכים כדי שהם יוכלו להתאים לנו. זה היה נראה לי כמו משימה לא פשוטה בכלל מהמצב העייף שבו הייתי. אבל היה לי ברור שמתחילים בחדרים של הילדים כדי שהמעבר יהיה להם כמה שפחות טראומטי. אז הם עשו מאמץ להגיע ביום המעבר.
פנינה התלבשה על הארגזים בחדר של הבנות שהכילו המון צעצועים והמון בגדים והתחילה בעבודה. כבר אחרי חצי שעה נכנסתי להציץ ורבע מהארון היה מסודר בצורה מופתית, לבנות שלי יש המון בגדים, חלק קיבלו , חלק קניתי, חלק עברו בירושה, אבל כשיש שתי בנות שובבות שבממוצע מחליפות 2 סטים ביום ולפעמים יותר, רצוי שיהיו מספיק בגדים.
אכן, מקפלים בסבלנות כל בגד ובגד, גם את הקטנים ביותר!
דפנה התלבשה על החדר של יובל שכלל גם הרבה משחקים וצעצועים שהצטברו (וזה עוד אחרי מיון ואחרי שתרמתי המון! )  ודי מהר נכנסה לעניינים.
בינתיים אמיר פרק את הארגזים בסלון ובמטבח והתחיל לפזר מה שאפשר ולעשות קצת סדר ולפנות מה שצריך למחסן.
אני חייבת לציין את הרגישות הרבה שלו למצב הנפשי שלי, שהייתי מאוד עייפה ומותשת והוא עשה הכל בצורה כל כך נעימה שנתנה לי את המרץ לאסוף את עצמי עד כמה שאפשר ולתקתק איתו דברים . בין לבין עברתי בין החדרים, הזזתי חפצים ממקום למקום  ועניתי לשאלות הבנות.
הבנות שהגיעו מלאות במרץ ורצו להמשיך כדי לתקתק כמה שיותר, אז הם נשארו כמעט עד 11 כשבעלי היה כבר גמור ובשלב כלשהו פרש לישון. הייתי עם דפנה בחדר של יובל וכשיצאתי ראיתי שכל הארגזים במטבח נפרקו ונכנסו לארונות והשולחן של האי נקי ומפונה!!! התעלפתי עליו!
בשלב הזה כבר אף אחד מאיתנו לא ראה בעיניים והחלטנו שנסיים את היום וכדי שכולנו נהיה עם מרץ, קבענו למחרת ב10 בבוקר. פעם ראשונה שאני הולכת לישון בלילה שבו עברתי דירה ויותר מחצי בית פרוק ומסודר. לא נתפס!
חצי בית פרוק ומסודר. לא נתפס!
אני הצלחתי לישון עד 10 בבוקר אחרי שבעלי שלח את הילדים למטפלת. נשאר את החדר שלנו (שפנינה התחילה איתו קצת) , את הסלון , פינת העבודה ולארגן את המטבח ועוד כמה ארגזים.
התעוררתי עייפה כשכל הגוף כואב אבל עם מצב רוח מעולה. אנחנו בבית החדש שלנו סוף סוף!! בית שהתאהבתי בו כל כך ויש אנשים שבאים לפרוק ולסדר לי את הדברים.
 
בבוקר הגיע צוות מתוגבר עם עוד עובדת מקסימה בשם ליה, שהציצה בחטף במגירות המטבח והחליטה שהיא הולכת לעשות סדר ולפנות הרבה מהדברים. ("לפנות" הפך אחרי כמה זמן לשם קוד ל" להעיף מהבית כי לא באמת צריך, ולתרום לאנשים אחרים שכן") . שתינו הסכמנו שאין צורך ב30 סירים למשפחה בת 5 נפשות כשאני משתמשת בעיקר ב-3-4 סירים ומחבתות רוב הזמן, אז העפנו חצי, וגם מגירת ה"גאדג'טים" או כלי ה"ששת" בעברית עברה דילול מאסיבי.
מסתבר שאני מזן ה"אגרנים".
 

כשאני ובעלי עברנו לגור יחד לפני 10 שנים, אמא שלי וחמותי תרמו לנו כל אחת את כל הדברים הישנים שהן כבר לא צריכות. גרנו אז ליד רחוב הרצל ברמת גן, והיו שם המון חנויות לכלי בית במחירים מאוד זולים, אז הכיף שלי היה לצייד את המטבח בכל מה שאני צריכה. אני באה מבית עירקי והמטבח זה חדר חשוב בבית והוא צריך להיות מצויד היטב. למרות שאני עד היום עם מיקסר קטן ופושט ב100 ש"ח שעושה אחלה עבודה.
אחרי שעברנו לגור יחד הגיעה החתונה והחינה שבה קיבלנו עוד כמות רצינית של כלים לבית וגם מגבות וכל מיני דברים.
ואז עברנו דירה וכל מי שהגיע הביא מתנה.
ואז יובל נולד והדברים המשיכו להצטבר.
ואז עברנו לבית משלנו וקיבלנו עוד מתנות.
וכמעט ולא זרקתי כלום עם השנים. תורכיה -עירקית אגרנית.
בקיצור, היתה לנו תכולת בית עמוסה עם הרבה דברים מיותרים ומאחר ועברנו מדירת 5 חדרים לדירת 4 חדרים עם מטבח קטן יותר היה צורך למיין ולסנן.
אז סיננו . וזרקנו. והייתי במוד של בא לי ספייס. בא לי שיהיה מרווח ומסודר. לא רוצה שהכל עמוס ומתפוצץ.
יש היום אחלה כלים חד פעמיים לאירוח בשביל אירועים מיוחדים אז בשביל פעמיים שלוש בשנה שיש לי כמות גדולה של אנשים, אין צורך להשאיר ארון מפוצץ. למרות שעם הסלון המרווח שלי נראה לי שזה יקרה לעיתים תכופות יותר :)
 
 בקיצור, אני וליה העפנו חצי מהמטבח לפח, היא סידרה בצורה הגיונית ופרקטית.
הבנות שלי מאוד עצמאיות ואוהבות מאוד לאכול לבד. בחודש האחרון הן גילו את מגירת הסכום וכל הזמן היו פותחות אותה ומטיילות בבית בעיקר עם כפיות וכפות אבל לפעמים יצאו גם עם כלים פחות בטוחים עבורן. אז בשביל ליצור הפרדה, החלטנו לשים את הכלים של הילדים במגירה נמוכה שתהיה שלהם, כולל כוסות, קעריות לדגנים, סכום וקשים. שלא יתעסקו לי עם המגירה של הסכום על כל הדברים שיש בה.. אין לכם מושג איך הילדים התלהבו מהמגירה הזו!
מהרגע שהבנות גילו אותה הן כל רגע פתחו אותה ולקחו כפית , טיילו איתה בבית כשהן צועקות בהתלהבות "כפית! כפית! " החזירו, והחליפו.. העיקר שהן מרוצות.
 
במקביל פנינה התלבשה על פינת העבודה וזה שיש מחסן הפך הכל ליותר פשוט. העפנו את כל הדברים שלא בשימוש לשם. כל הדברים שתופסים המון מקום וגם זרקנו הרבה. זה עושה טוב לנפש לנקות, לפנות ולהעיף.  מפנה מקום לדברים חדשים.
 
בינתיים דפנה טיפלה בחדר שינה שלנו ואני התרוצצתי ביניהם כשכל רגע רבים עלי ומושכים אותי ועם ההפרעת קשב שלי אני מתחילה משהו, ורצה מדבר לדבר.
מדי פעם הרשיתי לעצמי לגנוב כמה שניות על הספה כדי לעדכן בפייסבוק מה קורה ואז ישר קפצו עלי עם עוד שאלות..
בשעה 4 פונה אחרון הארגזים והחבר'ה ארגנו וסידרו את הבית והעבירו אותו למצב "בית מתפקד". כל הזבל עף החוצה, הרצפה עברה טיאטוא ואני הסתכלתי על הבית ולא הצלחתי לעכל שרק 24 שעות קודם לכן סיימנו את ההעברה.
מסדרים את הבית   |  אמיר  054-9714272  דפנה  054-9718252   |   info@mesadrim.com  
סידור הבית | שירותי אריזה | מעבר דירה | סידור בית