סידור הבית
                  סידור המשרד
                  שדרוג הבית
                  שיפוץ הבית
                  מעבר לדיור מוגן
                  מעבר דירה


 

מהי משפחת אגרנים?
משפחת האגרנים מתאפיינת במספר תכונות:
קונה ללא הפסקה, אוספת, מקבלת ושומרת על חפצים, כל מיני חפצים המון חפצים! (בקיצור אוגרים)

 
המשפחה הבאה שעזרנו לה אגרה המון משחקים וצעצועים, משפחה מקסימה, זוג הורים אקדמיים, משרות טובות ושני ילדים: רועי בן 10 ודניאל בת 6. אחת המטרות שהם הציבו בפנינו הייתה לסדר את חדר המשחקים שהיה עמוס צעצועים. בנוסף המון משחקים שכבו בסלון והסלון בעצמו נראה כמו חדר משחקים.
 


היום אני אספר לכם איך סידרנו וארגנו את חדר המשחקים של הילדים ביום אחד:
‎‎‎‎‎
> השלב הראשון
היה לאתר את כל המשחקים בבית ולרכז אותם באזור אחד.
אז קודם כל, איך מאתרים משחקים?
 פותחים וחוקרים כל מגירה ופינה בבית!  פתחנו את כל הארונות בכל הבית והוצאנו משחקים מ: מחדר השינה של ההורים, מארון הבגדים של הילדים, מהמדפים בחדרים, מהמזנון בסלון  ומתחת למיטות. אספנו הר של צעצועים ומשחקים.  
> שלב שני
מיון המשחקים
הערה- כל משפחות האגרנים אוהבות לאגור .הן מפתחות רגשות לחפצים, אוהבות שיש הרבה מכל דבר, אוהבות שהבית מלא, ברוב המקרים הן לא מעריכות כמה חפצים הן אגרו במהלך השנים. 
 כמות המשחקים והצעצועים שהייתה בבית הזה יכלה להכיל 4 חדרים לפחות!
אז מה עושים? ממיינים, עוברים על כל המשחקים ומפרידים לפי נושאים:משחקי קופסה תקינים שיש בהם את כל החלקים ומתאימים לגילאי הילדים לעומת משחקים שבורים או שאינם מתאימים לגיל הילדים.
עושים ערימות ספרים טובות  וערמות ספרים שיוצאות מהבית.
כך יושבים וממיינים את כל ההר. בסוף המיון יש שני הרים, הר של חפצים שצריכים והר של חפצים שמוסרים.את ההר של החפצים שמוסרים אורזים ישר בארגזים וסוגרים היטב עם דבק, עדיף דבק חזק במיוחד כדי לחסום את נטיית האגרנים להתחרט!
 
שלב המיון עבר בהצלחה עד שהגענו "לבית הבובות".היה לנו עניין עם נסיכה אמיתית,היו לה  עשרות בובות ברבי וארון מלא עד גדותיו בבגדים.כל הנסיכות מקבלות כל הזמן מתנות! ממי ? מכולם ! במקרה שלנו הנסיכה הייתה צריכה להסתפק בחדר אחד, לא גדול מידי .
אז מה עושים?
מדברים לליבה של הנסיכה, מבקשים ממנה לבחור מה היא משאירה ומה היא נותנת לחברה .במקרה הזה ,הנסיכה היתה נדיבה, אמרנו לה שמה שהיא לא תרצה נביא לילדים שאין להם בובות. לשמחתנו היא השתכנעה! חצי מבובות שלה יצאו מהבית.
הערה- במידה והילדים לא מוכנים להיפרד מהחפצים שלהם, יש לעזוב את העניין, החפצים הם שלהם ורק הם יחליטו מה לעשות איתם. חשוב לכבד אותם ואת רצונם. שיברון לב זו לא המטרה שלנו.
> שלב שלישי
תכנון חדר המשחקים.
בשלב הזה אנחנו יושבים עם ההורים ומבינים את הצרכים של אותו חדר ובוחנים את שטחי האחסון.
לפי הצרכים אנחנו מתכננים את החדר, היכן תעמוד הספרייה, איפה יאחסנו את כל המשחקי קופסה, מה מיקום הבובות, שולחן הציור ועוד.הרבה פעמים בשלב הזה יוצאים לקניות של מתקני אחסון  ולפעמים גם: ארון, ספרייה ,שולחן וכו'. ברוב המקרים אין צורך בקניות גדולות!
 שלב רביעי
ארגון החדר מחדש
בשלב הזה מכניסים את כל המשחקים לחדר ומארגנים אותו לפי התוכנית. בשלב הזה אנחנו תמיד מזמינים את הילדים להיות חלק מהארגון, זה החדר שלהם בסופו של דבר. הוא צריך להיות יפה, אבל הכי חשוב הם צריכים להרגיש בו נוח ולרצות להיות בו הרבה. זו המטרה שלנו שהילדים ישתמשו בחדר ולא שיהיה מוזיאון!

סידור החדר הסתיים בזה שהמשפחה שלנו , מיקמה את המשחקים ויצרה שטח מקסים לאירוח חברים.הסלון התפנה מהמשחקים וחזר לתפקד כסלון והילדים היו מאושרים שיש להם חדר משחקים.
לאחר שבוע התקשרתי לאמא לשמוע מה שלומם, היא סיפרה לי שהנסיכה ביקשה שהיא תמצא את המשפחה שנתנו לה את הברביות שלה כי היא חייבת אותן חזרה!
האימא ,כמו כל אמא של נסיכה הלכה וקנתה עוד כמה ברביות חדשות ,טוב נו, נסיכה זאת נסיכה.
צרו איתנו קשר:

 
 
 
 
 
מסדרים את הבית   |  אמיר  054-9714272  דפנה  054-9718252   |   info@mesadrim.com  
סידור הבית | שירותי אריזה | מעבר דירה | סידור בית